تعلیق کارت های بازرگانی، صادرات خراسان شمالی را تعطیل کرد

به گزارش وبلاگ حسابی، رئیس اتاق بجنورد با بیان اینکه تعلیق کارت های بازرگانی صادرات خراسان شمالی را به تعطیلی می کشاند، گفت: طی 6 ماهه سال جاری 141 هزار تن محصول صادر شده که نسبت مدت مشابه در سال گذشته 23 درصد کاهش داشته است.

تعلیق کارت های بازرگانی، صادرات خراسان شمالی را تعطیل کرد

سعید پورآبادی در جمع وبلاگ حسابی به تعلیق کارت بازرگانی 13 نفر از بازرگانان استان در امسال اشاره نمود و گفت: تعلیق کارت های بازرگانی صادرات خراسان شمالی را فلج نموده است.

او اظهار کرد: در استان خراسان شمالی 110 کارت بازرگانی معتبر وجود دارد که از این تعداد 27 بازرگان در صادرات و واردات فعال بودند که از این تعداد کارت 13 بازرگان تعلیق شده است.

به گفته پورآبادی، بیشتر این کارت ها صادرات کمتر از یک میلیون دلار داشته اند.

رئیس اتاق بجنورد در ارتباط با تمدید کارت های بازرگانی نیز اظهار کرد: قرار بر این بود تا تمدید کارت بازرگانی به وسیله سامانه جامع تجارت صورت گیرد که به علت وجود بعضی از مسائل، مهلت دوماهه داده شده تا همچنان تمدید کارت ها به وسیله خود اتاق ها صورت گیرد.

او با بیان اینکه تعلیق کارت های بازرگانی در خراسان شمالی صادرات را به تعطیلی می کشاند، گفت: طی 6 ماهه نخست امسال 141 هزار تن محصولات به ارزش 34.3 میلیون دلار صادر شده است.

او اظهار داشت: صادرات در 6 ماه ابتدای امسال نسبت مدت مشابه در سال گذشته 23 درصد کاهش داشته است.

رئیس اتاق بجنورد، تعلیق کارت های بازرگانی، تحریم ها و انتشار ویروس کرونا را از عوامل تأثیرگذار بر کاهش صادرات عنوان نمود و گفت: چنانچه تعلیق صادرات ادامه یابد صادرات خراسان شمالی به صفر خواهد رسید.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "تعلیق کارت های بازرگانی، صادرات خراسان شمالی را تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلیق کارت های بازرگانی، صادرات خراسان شمالی را تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید