علت حضور ما در سیستان و بلوچستان پیگیری و نظارت بر برطرف مسائل مردم است

به گزارش وبلاگ حسابی، رئیس مجلس در پاسخ به درد دل و گلایه های یکی از جانبازان اهل زابل تاکید نمود: علت حضور ما در این منطقه این است که مسائل و مسائل مردم را آنالیز کنیم و این حضور برای پیگیری و نظارت جهت برطرف همین مسائل است.

علت حضور ما در سیستان و بلوچستان پیگیری و نظارت بر برطرف مسائل مردم است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ حسابی، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه روز دوم نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان در شهر زابل برای شنیدن درد دل و گلایه های یکی از جانبازان اهل زابل که در کنار جاده منتظر وی ایستاده بود توقف کرد و پای گلایه های او نشست.

این جانباز اهل زابل ضمن خوشامدگویی به رئیس مجلس به دلیل حضور وی در استان سیستان و بلوچستان این سوال را مطرح نمود که آقای قالیباف شما برای مسئولان به سیستان و بلوچستان آمده اید یا برای مردم؟ که قالیباف پاسخ داد برای مردم.

این جانباز زابلی ادامه داد: متاسفانه مسئولان جوابگوی مردم نیستند، در حالی که ما برای این نظام در جبهه های جنگ خون داده ایم و سختی ها کشیده ایم.

وی اضافه نمود: پس از بسته شدن مرز ایران با افغانستان، بخشی از زمین های کشاورزی ما به افغانستانی ها تحویل داده شده و امروز حدود 10 ماه است که مرز بسته شده، تراکتور و سرمایه ما در آنسوی مرز باقی مانده و ما هیچ دسترسی به آن ها نداریم. آقای قالیباف؛ با این شرایط مرز های کشور خالی از سکنه می گردد و امنیت مرز از بین خواهد رفت. این منطقه تنگه احد است و برای امنیت کشور نباید خالی گردد.

حفظ سیستان به معنی حفظ ایران و اسلام است

در ادامه بازدید رئیس مجلس از زابل، یکی از کشاورزان منطقه سیستان با اشاره به مسائل و بی تدبیری هایی که در اجرای پروژه های این منطقه وجود دارد، خطاب به رئیس مجلس می گوید: آیا ما گناه کردیم که امنیت این منطقه و استان را حفظ کردیم؟ ما بالاترین نسبت شهید و جانباز را داریم؟ آیا مستحق این هستیم که با بهانه گرید شرکت ها، 50 تا 60 درصد اعتبار های منطقه را لغو نمایند؟ هرچند همان بودجه ای هم که به اینجا می رسد برایش مانع ایجاد می نمایند.

وی خطاب به قالیباف گفت: من این ها را برای ایران و اسلام می گویم. اگر اینجا تنگه احد است باید آن را حفظ کنید. حفظ سیستان به معنی حفظ ایران و حفظ ایران به معنی حفظ اسلام است.

در پاسخ به این گلایه ها، قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که این نکات و اشکالات وارد است و من این موضوعات را در تهران پیگیری نموده ام، خطاب به این کشاورز جانباز گفت: یکی از تاکیداتی که داشته ام همین مسائل مربوط به شرکت های گریددار بوده است.

وی اضافه نمود: از این به بعد حتی شرکت های گریددار هم بدون نظر و دخالت مردم نباید اینجا باشند.

رئیس مجلس با اشاره به ماموریت نظارتی مجلس تاکید نمود: علت حضور ما در این منطقه هم این است که این گزارش ها درباره آسیب های پروژه و مسائل به ما رسیده و برای پیگیری و نظارت تا برطرف همین اشکالات به منطقه آمده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "علت حضور ما در سیستان و بلوچستان پیگیری و نظارت بر برطرف مسائل مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت حضور ما در سیستان و بلوچستان پیگیری و نظارت بر برطرف مسائل مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید