هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 9 استان کشور

به گزارش وبلاگ حسابی، سازمان هواشناسی نسبت به آلوده شدن هوای 9 استان کشور از پس فردا (اول آبان ماه) هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 9 استان کشور

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ حسابی، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: در پی پایداری هوا و سکون نسبی جو افزایش غلظت آلاینده ها از صبح پنج شنبه (اول آبان ماه) تا پیش از ظهر دوشنبه (5 آبان ماه) برای استان های تهران، مرکزی، البرز، اصفهان، قزوین، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و خوزستان پیش بینی می گردد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی افزایش نسبی آلاینده ها تا حد ناسالم برای گروه های حساس درصورت افزایش تردد های درون شهری به ویژه در کلانشهر ها رخ می دهد و نسبت به کاهش تردد های غیرضروری در سطح شهر به ویژه برای بچه ها، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی توصیه می گردد.

به گزارش ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 9 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 9 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید